3. Уругвай с класически успех над Естония преди началото на Копа Америка

Уругвай с класически успех над Естония преди началото на Копа Америка

Парагвай и Чили не се победиха

Отборът на Парагвай записа класическа победа с 3:0 в приятелския мач срещу Естония, игран по-рано днес. Четвъртият тим в света имаше преднина още на почивката на двубоя и като цяло заслужаваше успеха, за което говори и категоричният резултат.

Касерес откри за тима от Южна Америка в 12-ата минута, а преднината на Уругвай от един гол се запази до почивката. След подновяването на играта Рейнтам си отбеляза автогол и по този начин резултатът стана 2:0. Крайното 3:0 оформи Лодейро в 71-ата минута.

Така Уругвай постигна важна победа преди да започне участието си на Копа Америка, където ще се изправи съответно срещу Перу, Чили и Мексико.

В друг приятелски двубой от нощта един срещу друг се изправиха тимовете на Парагвай и Чили. Попадения в срещата обаче така и не паднаха и мачът завърши при нулево равенство.

И двата тима ще играят на Копа Америка, като Парагвай е в група с Венецуела, Еквадор и Бразилия, а Чили ще срещне за съперници Перу, Мексико и Уругвай.