3. Уругвай удави в сълзи Аржентина след изпълнение на дузпи (видео)

Уругвай удави в сълзи Аржентина след изпълнение на дузпи (видео)

Домакините на тазгодишното издание на турнира „Копа Америка” – Аржентина, шокиращо напусна надпреварата още във фазата на четвъртфиналите

Домакините на тазгодишното издание на турнира „Копа Америка” – Аржентина, шокиращо напусна надпреварата още във фазата на четвъртфиналите. Това стана факт след драматична загуба рано тази сутрин от тима на Уругвай. В редовното време резултатът бе равен – 1:1, а след продължения без голове, „урусите” бяха безупречни при ударите от бялата точка, а единственият пропуск направи нападателят на Манчестър Сити Карлос Тевес.

Като цяло двубоят бе много динамичен и напрегнат и в него двата отбора завършиха с по 10 души, след като първо Диего Перес си изкара втори жълт картон още в 39-ата минута, а в 88-ата Хавиер Масчерано последва примера му.

Иначе срещата стартира отлично за уругвайците, които излязоха напред в резултата още в 5-та минута, когато Диего Перес засече с глава центриране от фаул на Диего Форлан.

Домакините от Аржентина пък логично бяха по-активният тим и веднага се вдигнаха на щурм, водени от мегазвездата си Лионел Меси. Бълхата правеше каквото си поиска с отбраната на Уругвай през първата част, заради което получи солидна доза ритници от противниковите играчи.

Така се стигна до 18-ата минута, когато именно Меси центрира елегантно в наказателното поле на гостите, където Игуаин отблизо с глава не сбърка, възстановявайки статуквото – 1:1.

След гола „гаучосите” продължиха да доминират, докато „урусите” се задоволяваха основно със статични положения пред вратата на Ромеро, които обаче постоянно създаваха главоболия на стража на домакините. В 31-ата минута Меси отново качи топката на главата на Игуаин, който пак бе безгрешен, но този път попадението бе отменено заради засада.

Така дойде 36-ата минута, когато след центриране и разбъркване в пеналта на Аржентина, Касерес успя да вкара топката в мрежата, но и този гол бе отменен заради засада, въпреки че на повторенията така и не можа да се види подобно нещо.

180 секунди по-късно пък, Диего Перес си изкара втори жълт картон, след като прекъсна хубава възможност за контраатака на домакините, фаулирайки Ди Мария още в собствената му половина.

В самия край на полувремето вратарят на „гаучосите” – Ромеро, трябваше отново да изтръпне, след като Форлан центрира в наказателното поле, където Лугано стреля с глава, ала кълбото се отби в напречната греда.

През втората част действията се водеха предимно в полето на „урусите”, което бе и логично с оглед факта, че те играеха с човек по-малко. Така се стигна до 78-ата минута, когато Меси намери Игуаин на отлична позиция, нападателят на Реал (Мадрид) стреля, но Фернандо Муслера бе добре пласиран и спаси. В 86-ата минута пък Форлан пропусна да реши всичко в редовното време, след като останал очи в очи с Ромеро, не можа да го преодолее.

Само 2 минути по-късно Хавиер Масчерано, също като Диего Перес, си изкара втори жълт картон и така остави своите също с 10 души.

Нов гол до края на редовното време, както и в продълженията не падна и така съдбата на тази среща трябваше да се реши след изпълнение на дузпи. При тях футболистите на Уругвай бяха напълно безупречни, докато за аржентинците единствено звездата на Манчестър Сити – Карлос Тевес, пропусна, но това се оказа достатъчно да потопи цялата страна в горчиви сълзи.

АРЖЕНТИНА - УРУГВАЙ 5:6