3. Велес изкърти Колон с 6:0

Велес изкърти Колон с 6:0

Велес Сарсфийлд, който беше сочен за фаворит за титлата в Аржентина, разгроми с 6:0 Колон и излезе на 2-о място с 20 точки след 10 кръга

Велес Сарсфийлд, който беше сочен за фаворит за титлата в Аржентина, разгроми с 6:0 Колон и излезе на 2-о място с 20 точки след 10 кръга. Нападателят Мануел Мартинес записа хеттрик срещу името си, като вторият му гол беше изключително красив. Той дриблира между двама защитници близо до аутлинията и от много малък ъгъл прати топката зад гърба на вратаря на Колон. Уругвайският нападател Сантяго Силва вкара две дузпи и вече има шест гола в първенството, колкото и Мануел Мартинес, а двамата водят в листата при топреализаторите. Шестото попадение в мача вкара резервата Джонатан Кристалдо.

Начело в класирането е Естудиантес с 25 точки, пред Велес Сарсфийлд с 20 и Арсенал (Саранди) също с 20. В петък Естудиантес надви с 2:0 Олимпо и продължава след 10-ия кръг с 8 победи, 1 равенство и само едно поражение. Инвдепендиенте се измъкна от предпоследното 19-о място, след като се наложи с 1:0 над Расинг. Малко преди края на първото полувреме халфът Леандро Грасиан отзнаменува дебюта на новия треньор Антонио Мохамед с победа, след като вкара единственото попадение.

Индепендиенте доминираше през по-голямата част от мача, но бившият им съотборник Иларио Наваро, който сега пази вратата на Расинг, показа блестящи умения и не допусна нови топки в мрежата си. Индепендиенте има 9 точки и се изкачи на 17-о място. В другата среща от кръга Тигре падна 1:2 от Бока Хуниорс, а двата отбора са в средната на таблицата.