3. Велес разби Естудиантес (видео)

Велес разби Естудиантес (видео)

С тази победа Велес събра 24 точки и води пред Ривър Плейт, който остава на 2-а позиция с 22

Нисичкият полузащитник Макси Моралес, наричан от медиите в Аржентина Мини Макси, вкара два гола за успеха на лидера в първенството Велес Сарсфийлд с 4:0 над актуалния шампион Естудиантес като гост.

С тази победа Велес събра 24 точки и води пред Ривър Плейт, който остава на 2-а позиция с 22. Трети е отборът на Годой Крус, който падна с 1:4 у дома от Арсенал Саранди, и има 20 точки. Естудиантес има 17 точки и се нарежда на 9-о място.

Агустин Фернандес вкара третото си попадение в два мача в 37-ата минута и откри резултата в полза на Велес. Моралес, който след това се разписа два пъти, проби до аутлинията и му върна топката около точката за изпълнение на дузпа.

Високият едва 160 сантиметра и тежащ 53 кг Моралес след това вкара след пас на Фернандес, прехвърляйки вратаря Агустин Орион. Второто му попадение падна от дузпа, отсъдена заради фаул срещу Хуан Мартинес, а минута преди края на редовното време Давид Рамирес оформи крайното 4:0.

Преследвачите от Ривър Плейт измъкнаха успеха с 1:0 като гости на Расинг, като единственото попадение падна от дузпа. Разписа се Марино Павоне заради нарушение на младия защитник на домакините Ерик Ламела срещу Матиас Кайас.

Останалите резултати от кръга: Ол Бойс- Архентинос Хуниорс 0:0, Годой Крус- Арсенал Саранди 1:4, Сан Лоренсо- Уракан 3:0, от петък: Банфилд- Килмес 3:4, Химнасия (Ла Плата)- Нюелс Олд Бойс 1:2.