3. ВИДЕО: Бока би с гол на Палермо пред погледа на Тевес

Лидерът Велес падна от Тигре

Лидерът Велес Сарсфилд загуби с 1:2 от Тигре в среща от 16-ия кръг на аржентинското първенство "Клаусура". Тимът излезе с голяма част от резервите си заради предстоящия реванш от полуфиналите на Копа Либертадорес срещу Пенярол.

Велес загуби първия мач с 0:1 и от треньорския щаб предпочетоха да съхранят титулярите си за реванша. Това изигра лоша шега на отбора и той загуби ценни точки в първенството на Аржентина.

Голмайсторът в шампионата Денис Стракалурси изведе Тигре напред в резултата от дузпа през първото полувреме, а Велес изравни след попадение на Рики Алварес в 62-ата минута. Трите точки за Тигре донесе Гастон Диас с попадение две минути по-късно.

Загубата на Велес дава шанс на втория Годой Крус да се изравни по точки на върха с лидера при победа срещу Химнасия-Ла Плата.

Бока Хуниорс победи Нюелс Олд Бойс с 1:0 пред погледа на нападателя на Манчестър Сити Карлос Тевес на стадион "Бомбонера".

Единствения гол реализира ветеранът Мартин Палермо в 50-ата минута. Палермо пропусна дузпа през първото полувреме, но след почивката се реваншира с петия си гол в последните шест мача.

Другият гранд Ривър Плейт завърши 0:0 при гостуването на Олимпо и заема 8-о място в класирането с 24 точки. Бока е на седма позиция с точка повече.

Шампионът Естудиантес загуби у дома с 0:2 от Индепендиенте и вече 12 мача няма победа във всички турнири. Естудиантес е едва 15-и с 19 точки.