2. Световен футбол
  3. ВИДЕО: Феноменален гол на Бекъм от корнер носи победа на ЛА Галакси

Англичанинът донесе победата на своя тим над Чикаго Файър с гол и асистенция

Световната футболна звезда Дейвид Бекъм изигра поредния си силен мач в САЩ носейки победата с 2:1 на ЛА Галакси над Чикаго Файър.

Английският халф стори това със стил, отбелязвайки фамозно победно попадение директно от корнер, като преди това бе асистирал за първия гол на своя тим.

След като първата част не предложи голове на зрителите, всичките три попадения в срещата паднаха през второто полувреме и то само в рамките на 8 минути.

В 58-ата минута Дейвид Бекъм качи топката на главата на Лендън Донован, записвайки осмата си асистенция от началото на сезона, а за Донован не бе трудно да намери мрежата на Чикаго за 1:0.

Четири минути по-късно Назарит изравни, засичайки с глава центриране в наказателното поле на Галакси.

Най-красивият момент в срещата дойде в 66-та минута, когато след технично изпълнение на Бекъм от ъглов удар, топката директно влетя в мрежата на Файър. Попадението е второ за англичанина през тази кампания.

По този начин отборът на Лос Анджелис Галакси записа серията си на 13 мача без допусната загуба.