2. Световен футбол
  3. ВИДЕО: Флуминензе почти на 1/4-финал в Копа Либертадорес

Защитаващият титлата си Интернасионал от Бразилия стигна до 1:1 при гостуването на Пенярол в Уругвай

Бразилският шампион Флуминензе победи парагвайския Либертад с 3:1 и взе добър аванс преди реванша от осминафиналите на турнира за Kопа Либертадорес през следващата седмица. Двубоят започна с час закъснение заради проблеми с осветлението, но още в 4-ата минута нападателят на домакините Рафаел Моура откри резултата с глава след центриране от корнер от ляво. Либертад изравни след малко повече от час игра. След центриране в наказателното поле вратарят Рикардо Брена излезе неразчетено и халфът Родолфо Гамара го прехвърли с глава за 1:1. С два бързи гола Флуминензе стигна до победата. В 73-ата минута Маркиньос изведе бразилците напред с удар по тревата от 20 метра, а само две минути по-късно Дарио Конка вкара хубав гол от фаул за крайното 3:1.

Защитаващият титлата си Интернасионал от Бразилия стигна до 1:1 при гостуването на Пенярол в Уругвай. Домакините, които имат пет титли в турнира, но последната е от 1987 година, откриха резултата осем минути преди почивката, когато Матиас Корухо се възползва от пас на Алехандро Мартинучо и с фалцов удар не даде шансове на Ренан. В средата на вратата част обаче бразилците изравниха. Леандро Дамиао беше изведен в добра позиция от резервата Оскар, напредна между двама защитници на съперника и с удар от 20 метра под гредата преодоля Себастиан Соса.