3. ВИДЕО: Победи за Пенярол и Коло Коло в турнира Копа Либертадорес

Хуан Мануел Оливейра вкара два гола през първото полувреме за уругвайския Пенярол, който се наложи с 3:1 над Годой Крус (Аржентина) като гост в среща от група 8 на турнира Копа Либертадорес.

Хуан Мануел Оливейра вкара два гола през първото полувреме за уругвайския Пенярол, който се наложи с 3:1 над Годой Крус (Аржентина) като гост в среща от група 8 на турнира Копа Либертадорес. След този резултата Индепендиенте, Пенярол и Годой Крус имат по три точки, а ЛДУ Кито е без актив. На стадиона в аржентинския град Мендоса Оливейра откри резултата в полза на петкратните шампиони в турнира още в 1-ата минута, а в 42-ата добави ново попадение. Домакините от Годой Крус само успяха да изравнят в 30-ата минута чрез Рубен Рамирес, който вкара с глава. Третият гол в срещата беше дело на Луис Агияр в 68-ата минута с техничен удар от границата на наказателното поле , а за всичките попадения асистира Хенри Майер.

Във Венецуела бившият световен шампион от 1978-а година Америко Галего стартира по перфектен начин треньорската си кариера в чилийския Коло Коло. Най-популярният отбор в Чили се наложи с 4:2 при гостуването си на Депортиво Тачира. Това е първа победа за шампионите в турнира от 1991-а година в група 8, където три точки има и Серо Портеньо (Парагвай). Сантос и Депортиво Тачира са с по 1. Езекиел Миралес откри резултата в 21-ата минута след подаване на Естебан Паредес, който го намери сам срещу венецуелския вратар Мануел Санхосе. Миралес вкара втория гол за Коло Коло малко преди почивката и след нов пас на Паредес направи 3:0 в 71-ата минута. Лукас Вилхес добави четвърти гол в 83-ата минута, а в добавеното време Хулио Гутиерес върна два гола за Тачира.