3. Видео: Поражения за аржентинските грандове Велес Сарсфийлд и Индепендиенте в Копа Либертадорес

Един от фаворитите за спечелване на турнира Копа Либертадорес - Велес Сарсфийлд, падна с 1:2 при гостуването си на Унион Еспаньола (Чили) и се закотви на последното място в група 4. Чилийците пък от своя страна взеха първи три точки и изпревариха Велес.

Същата е ситуацията и с друг аржентински отбор - седемкратният победител в турнира Индепендиенте, който е на последно място в група 8. Индепендиенте отстъпи на собствен терен с 1:3 на Годой Крус.

В група 5 парагвайският Серо Портеньо направи 1:1 с Депортиво Тачира (Венецуела), а аржентинският нападател на Серо Роберто Нани вкара шестото си попадение в тазгодишното издание.

Мартин Лигера откри резултата в полза на Еспаньола в 3-ата минута, а в 26-ата минута Браулио Леал покачи на 2:0 след добавка. Най-напред вратарят на Велес Марсело Броверо отрази удара му с глава, но при добавката нямаше шанс. Сантяго Силва върна едно попадение за Велес в 69-ата минута, но носителите на Световната клубна титла през 1994-а година нямаха шанс за обрат и регистрираха втора поредна загуба от чилийски отбор за две седмици.

Индепендиенте поведе срещу Годой Крус в 16-ата минута чрез Факундо Пара, но в 25-ата Ернан Фредес си вкара автогол, а Ариел Рохас обърна развоя на срещата в полза на планинците пет минути по-късно. В началото на второто полувреме Рубен Рамирес прехвърли вратаря Иларио Наваро и фиксира крайното 3:1 в полза