2. Световен футбол
  3. ВИДЕО: Велес Сарсфийлд на точка от върха в Аржентина след победа над Нюелс Олд Бойс

Велес Сарсфийлд победи с 2:0 Нюелс Олд Бойс и се изкачи на второ място зад Ривър Плейт в аржентинското първенство по футбол. Велес е с актив от 17 точки и една по малко от гранда Ривър Плейт, който обаче е и с мач повече

Велес Сарсфийлд победи с 2:0 Нюелс Олд Бойс и се изкачи на второ място зад Ривър Плейт в аржентинското първенство по футбол. Велес е с актив от 17 точки и една по малко от гранда Ривър Плейт, който обаче е и с мач повече. Уругваецът Сантияго Силва даде преднина на Велес в 7-та минута на мача, а Аугусто Фернандес добави второто попадение 11 минути преди края. Ден по-рано Мариано Павоне вкара единствения гол за Ривър Плейт при победата с 1:0 над Банфийлд. В други срещи от кръга Бока Хуниорс загуби с 0:2 срещу Ланус, Архентинос Хуниорс завърши наравно 1:1 срещу Химнасия Ла Плата, Естудиантес и Сан Лоренсо не си вкараха гол, а Индепендиенте надви Годой Крус с 3:0.