3. Япония стана световен шампион по футбол при жените (видео)

Япония стана световен шампион по футбол при жените (видео)

Азиатките триумфираха с титлата за пръв път в историята си след драма срещу САЩ

Япония стана световен шампион по футбол за жени за първи път в историята си след победа на финала над САЩ с 5:3 след дузпи при 1:1 в редовното време и 2:2 в продълженията.

С попадения на Алекс Морган в 69-ата минута за американките и Ая Мияма в 81-ата минута за японките редовните 90 минути завършиха при резултат 1:1. В добавеното време двата отбора си отбелязаха по още едно попадение за 2:2, като точни бяха Аби Уомбах в 104-ата минута за САЩ и Хомаре Сава в 117-ата минута за азиатките.

В самия край на срещата Азуса Ивашимицу остави съотборничките си с човек по-малко на терена.

Въпреки численото неравенство японките показаха характер и успяха да стигнат до ценния трофей след изпълнение на дузпи. Азиатките бяха точни три пъти от бялата точка, а точно толкова пъти сбъркаха техните съпернички и по този начин с краен резултат 5:3 жените на Япония ликиваха за първи път със световната титла.