3. Белгиец разби олимпийската мечта на Бердих

Белгиец разби олимпийската мечта на Бердих

Чехът загуби с 4-6, 4-6 от Стийв Дарси

Финалистът на „Уимбълдън“ през 2010 година Томас Бердих (Чехия) отпадна в първия кръг на олимпийския турнир по тенис. Поставеният под номер 6 Бердих изненадващо загуби с 4:6, 4:6 от белгиеца Стийв Дарси за 86 минути.

Дарси спечели първия сет с пробив в десетия гейм, а след това дръпна с 5:2 във втората част, което се оказа решаващо. Белгиецът пласира 27 печеливши удара срещу само 13 на съперника си.

Така Дарси ще играе във втория кръг срещу Сантиаго Хиралдо (Колумбия), който се справи с Райън Харисън (САЩ) със 7:5, 6:3.

В друг мач от първия кръг номер 7 Янко Типсаревич (Сърбия) наниза 16 аса при успеха над Давид Налбандян (Аржентина) с 6:3, 6:4 за 83 минути.

Следващият съперник на Типсаревич ще бъде германеца Филип Печнер, който се наложи над Лукаш Лацко (Словакия) със 7:6(5), 6:1.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Класиране по медали на Олимпиадата след деветия ден

Китай продължава да води в класацията

Анди Мъри загуби финала на смесени двойки

Британците Анди Мъри и Лора Робсън загубиха финала на смесени двойки от Виктория Азаренка и Макс Мирний (Беларус)

Дел Потро спечели бронзовия медал

Аржентинецът победи в малкия финал поставения под номер 2 Новак Джокович

Анди Мъри накара Великобритания да се гордее, триумфира с олимпийското злато

Представителят на домакините не остави шансове на Роджър Федерер във финала на олимпийския турнир

Сестрите Уилиямс спечелиха за трети пореден път олимпийската титла на двойки

Винъс и Серина победиха на финала поставените под номер 4 Андреа Хлавачкова и Луцие Храдецка от Чехия

Французи спечелиха бронзовите медали в тениса на двойки

Жулиен Бенето и Ришар Гаске победиха в малкия финал испанците Фелисиано Лопес и Давид Ферер със 7:6(4), 6:2

Серина Уилямс унищожи Шарапова на финала и стана олимпийска шампионка

Американката заслужи златото с най-добрия си тенис и не остави шанс на Маша за 6-0, 6-1

Първи бронз за Азаренка и Беларус

Водачката в световната ранглиста победи рускинята Мария Кириленко с 6:3, 6:4 в спора за отличието