3. 17-годишна рускиня изхвърли Халеп и стигна 1/2-финалите на "Ролан Гарос"

17-годишна рускиня изхвърли Халеп и стигна 1/2-финалите на "Ролан Гарос"

Аманда Анисимова продължава да прави фурор в Париж

17-годишната рускиня Аманда Анисимова продължава да прави истински фурор на “Ролан Гарос” и елиминира шампионката от 2018 година Симона Халеп с 6:3, 6:4, поднасяйки поредна изненада в женския турнир. Естествено, за рускинята това е първо класиране за полуфинал в турнир от “Големия шлем”. Тя беше и първата тенисистка (всъщност независимо от пола), родена след 2000 година, която стига изобщо до четвъртфинал в “Шлема”, а сега е най-младата полуфиналистка в Париж от Никол Вайдисова през 2006-а.

Анисимова бе 51-ва в ранглистата на WTA, като от следващата седмица ще пробие поне до 25-а позиция, а по пътя си към полуфиналите, освен Халеп, отстрани още Арина Сабаленка (номер 11 в схемата). По-рано през сезона тя бе загатнала за възможностите си на клей с титлата в Богота - нейна първа в кариерата - но въпреки това постижението й на “Ролан Гарос” е впечатляващо и изненадващо, като тя още не е загубила сет в турнира.

Анисимова не изневери на агресивния си стил при всеки един удар и успя да пробие солидната защита на Халеп, като постоянно разчупваше играта си с няколко къси топки. Двойна грешка на шампионката от 2018-а позволи на младата рускиня да пробие в първия сет за 4:2, а до втория си пробив стигна след серия от бомбастични удари от основната линия, особено успешно залагайки на любимия си бекхенд по правата.

Във втория сет Анисимова набързо стигна до аванс от 3:0, но впоследствие започна да прави повече грешки от основната линия и загуби предимството си - 4:4. При първа възможност обаче 17-годишната рускиня затвори мача в своя полза - 6:3, 6:4 за 70 минути игра.

Следващата опонентка на Анисимова ще бъде Ашли Барти, която горе-долу по същото време изхвърли Мадисън Кийс след 6:3, 7:5 за 1 час и 11 минути на корта. Единственият критичен за Барти момент в мача бе в 10-ия гейм на втория сет, когато сервираше за мача, но допусна пробив. Още при следващото подаване на Кийс обаче австралийката си върна предимството и малко след това успя да затвори сета, а с това и мача.
Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост