3. 18-годишна изхвърли Каратанчева в Бирмингам

18-годишна изхвърли Каратанчева в Бирмингам

28-годишната българка си тръгва с 1 точка и 1122 долара

Българската тенисистка Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на квалификациите от турнира в Бирмингам с награден фонд 936 128 долара. Заемащата в момента 191-о място в световната ранглиста Каратанчева загуби с 4:6, 5:7 от 18-годишната рускиня София Жук.

Двубоят започна с 4 поредни пробива, а следващият брейк дойде в десетия гейм и бе осъществен от 138-ата в света. По този начин тийнейджърката сложи край на първата част.

Във втория сет Каратанчева направи ранен пробив и поведе с 2:0. Тя удържаше преднината си от един пробив и водеше в резултата с 3:1 и 4:2, но в осмия гейм рускинята изравни. Жук излезе напред при 5:4, а българката изравни за 5:5, но загуби следващите два гейма, а с това и мача.

28-годишната Каратанчева все пак си тръгва с 1 точка и 1122 долара.

Тя победи с категоричното 6:0; 6:0 Мелис Расим

Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай (ВИДЕО)

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а

Гоф не остави шансове на Виктория Томова (ВИДЕО)

Американката победи нашата тенисистка с 1:6; 2:6 в Ухан