3. 23-годишен французин спря Сафин след пет часа игра на "Ролан Гарос"

23-годишен французин спря Сафин след пет часа игра на "Ролан Гарос"

Номер 20 в основната схема Сафин бе победен от представителя на домакините Жоселин Оуана с 2-3 сета (6-7(2), 6-7(4), 6-4, 6-3, 8-10) за 4:30 часа игра.

Бившият номер 1 в световния тенис Марат Сафин и полуфиналист от 2002 година на „Ролан Гарос” отпадна драматично във втория кръг на турнира тази година.

Поставебуят под номер 20 руснак бе победен от представителя на домакините - неизвестния Жоселин Оуана с 2-3 сета (6-7(2), 6-7(4), 6-4, 6-3, 8-10) за е четири часа и 44 минути игра.

Сафин изоставаше с 0-2 сета, но успя да се върне в мача. Решителната пета част продължи 79 минути и бе спечелена от 23-годишния французин. В нея Сафин водеше с пробив, но го изпусна със страхотна грешка. След това руснакът спаси три мачбола в различни геймове, за да предаде накрая фронта.

Следващият противник на Оуана е номер 12 в схемата Фернандо Гонсалес от Чили.