3. Александър Лазов и Александър Асенов спечелиха втория от веригата Zagorka Tennis Cup 2010

Финалистите в турнира са двойки от професионални тенисисти и любители от Пловдив

Александър Лазов и Александър Асенов победиха във втория от четирите турнира на Zagorka Tennis Cup 2010. Купата им бе връчена от зам.-кмета на община Пловдив Красимир Ангелов и представители на Загорка на централния корт на ТК „Локомотив Пловдив”. На финала те надделяха над Красимир Стойков и Карен Джамбазов с 2:0 сета (6:4, 6:3). Двойката-победител постигна успеха в напрегнат двубой и променливо време.

Интересен факт е, че въпреки оспорваната надпревара между тенисисти и любители от цялата страна, до финала достигнаха именно представители на пловдивския тенис елит и местната общественост. Александър Лазов е настоящ състезател от НСА, а неговият партньор Александър Асенов е местен бизнесмен от Пловдив. В другата двойка, достигнала до финала, участваха Красимир Стойков - бивш състезател, настоящ треньор в ТК „Локомотив Пловдив” и Карен Джамбазов - уважаван лекар в Пловдив и почетен гражданин на града. Отскоро той оглавява местната Университетска болница «Св. Георги».

Почетната двойка на турнира – местната тенис звезда Дора Рангелова и нейният партньор – бизнесменът Ангел Стефанов, преминаха груповата фаза, но отпаднаха на четвъртфинал от двойката Николета Стойкова и Людмил Манолов. Сред другите интересни имена, които се класираха на по-предни позиции, са професионалистът Иво Трайков и спортният журналист Тодор Попов, които стигнаха до полуфинал, където отпаднаха със 7:9 от победителите в турнира Лазов и Асенов.
През уикенда 26-27 юни на кортовете на ТК „Локомотив Пловдив” 24 Pro-Am двойки мериха сили във втория турнир от веригата Zagorka Tennis Cup. Сред тях бяха още Илия Кушев и Бойко Найденов, Димитър Кузманов и Йордан Йовчев, Петър Трендафилов и Георги Златанов, Цветан Михов и Петър Велев, Серафим Грозев и Димитър Арнаудов, Иво Братанов и Асен Григоров и др. Мачовете преминаха в духа на феърплея и приятелската атмосфера между играчи, придружена от студена Загорка за всички участници и зрители. По повод 15-тата годишнина на турнира вдъхновяващата и иновативна марка си постави за цел да предоставя най-добрите тенис изживявания не само на професионалната тенис аудитория, но и на непрофесионалистите с новия Pro-Am формат, който провокира голям интерес.

Информация за крайните резултати и класирането може да бъде намерена на уеб-сайта на турнира www.tennis.zagorka.bg и специалната страница във Facebook “Zagorka Tennis Cup”.

Веригата Zagorka Tennis Cup продължава с турнирите във Варна (17-18 юли, ТК „Черно Море – Елит”) и финалния мастърс в София (28-29 август, ТК „Левски”). За отбелязване на края на юбилейното тенис състезание Загорка ще даде възможност на почитателите на тениса и качествената бира да гледат демонстрационен мач с участието на световната суперзвезда Борис Бекер.
Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP