3. Альона Бондаренко спря устрема на Пиронкова

Альона Бондаренко спря устрема на Пиронкова

Първата ракета на България Цветана Пиронкова, която вчера успя да постигне сензационна разгромна победа над номер 7 в света Вера Звонарьова с 6-0, 6-2, загуби на 1/4 финалите на "Кремлин Къп" от украинката Альона Бондаренко с 3-6, 3-6.

Двубоят между двете продължи 88 минути, но Цеци така и не успя да покаже невероятната игра, която демонстрира вчера срещу Звонарьова.

Българката започна добре първия сет и дори успя да поведе с 3:2, но след това отстъпи инициативата на Бондаренко, която спечели четири поредни гейма и затвори сета.

В началото на втория сет двете си размениха по един пробив, но след това Бондаренко не изпита никакви затруднения да затвори сета и да стигне до крайния успех.

Това е трети успех на украинката над Пиронкова, като двете досега са изиграли три мача.

Въпреки загубата, с класирането си на 1/4 -финала в Москва, Пиронкова заработи 140 точки за световната ранглиста, които ще в върнат в топ 100 на световната ранглиста.