3. Ана Иванович продължава добрата серия на клей

Ана Иванович продължава добрата серия на клей

Сръбкинята на полуфинал в Рим след привидно лесна победа над Надя Петрова

Бившата шампионка от „Ролан Гарос” Ана Иванович, която бе преследвана от контузии и слаба форма през последната година, се класира за полуфиналите на тенис турнира в Рим. Играейки на любимата си настилка – клей, сръбкинята се разправи с мощната рускиня Надежда Петрова в два сета с 6-2, 7-5.

Иванович започна мача по страхотен начин, като се „изстреля” до преднина от 5-2. Пробив в осмия гейм пък й осигури преднина от 1:0 сета. В ранните етапи на втората част Иванович постигна нов бърз пробив и поведе с 2-0. Петрова обаче отказа да се предаде и бързо изравни резултата. Постепенната размяна на геймове достигна до 6-5, когато Иванович постигна нов брейк и подпечата победата за 76 минути игра.

На полуфиналите Иванович среща приятната изненада на турнира Мария Хосе Мартинес Санчес.

От 21:30 ч. днес започва последният двубой от четвъртфиналите между Винъс Уилямс и Йелена Янкович, победителката от който среща Серина Уилямс в другия полуфинал.