3. Анди Мъри рухна пред Фед Експрес

Анди Мъри рухна пред Фед Експрес

Световният номер 1 изнесе силен мач и обърна британеца на негова земя

Британският номер 1 и един от основните фаворити за титлата във финалния „Мастърс” в Лондон – Анди Мъри – рухна  пред световния номер 1 Роджър Федерер.

В уникалната зала „02 Арина” 17 500 зрители видяха много интересен  мач, в който швейцарският маестро показа много силен тенис и победи с 4-6, 6-3, 6-1.

Двубоят бе изпъстрен с интересни разигравания, но Мъри не можа да издържи на темпото и в третия сет вдигна бялото знаме.

Така Федерер поведе класирането в група „А” на турнира и върви уверено към полуфиналите на състезанието.

Двубоят започна вихрено още от първите секунди. В началните два гейма зрителите видяха два пробива, след което нещата влезнаха в релси. Мъри бе изключително стабилен от основната линия в началото, а сервисът му беше на отлично ниво и вършеше много работа във важните моменти. Търпеливо шотландецът изчака един от неминуемите моменти на летаргия на своя съперник, в който успя да вземе своето. При 3-2 Федерер допусна две много глупави грешки и с малко помощ от страна на ракетата на Мъри се стигна до доста лесен и бърз пробив за 4-2. Веднага след развръзката в гейма обаче и четирикратният носител на тази титла стигна до 15:40. Мъри обаче обезкуражи съперника си с два страхотни сервиса. Така след тежки разигравания се стигна до очевидно показващия надмощието на Мъри резултат 6-3.

В следващия сет британците вече чакаха своя любимец да пречупи окончателно съперника си и да го разбие, а останала част се надяваше да види развръзка, подобна на тази между Федерер у Вердаско преди два дни, когато първият обърна мача. Вторият вариант се оказа и печелившият.

Започнал да взима много по-рано топката пред основната линия, Федерер постепенно усвои силата на ударите си и хвана юздите на мача. 15-кратният носител на титли от „Големия шлем” подлагаше на непрестанен натиск сервиса на Мъри, а по точно обратния начин си взимаше своите подавания. Федерер проби за 4-2 и след това докара нещата до 6-3 след един преломен последен гейм, в който Мъри даде всичко от себе си, за да се върне в сета.

В третата част тенисистът на корта бе само един. Още в началото световният номер 1 подложи на неописуем натиск надъхания малдок. С изключително умно „чип енд чардж” отиграване, което шокира Мъри, Роджър Федерер направи първия пробив в решителната част. Това бе краят. До края на мача швейцарският маестро не спря да се движи и да натиска своя опонент, докато не завърши и последната точка.

Това бе втора поредна победа за Федерер срещу Мъри след тази в Синсинати в началото на есента.

Така Фед Експрес вече оглавява класирането в групата, но за него нищо още не е свършило преди мача с Дел Потро, защото съществува шанс да отпадне дори и с 2 победи и една загуба.

В четвъртък швейцарецът ще срещне за първи път след финала тази година на „Ю Ес Оупън” Хуан Мартин Дел Потро, а Мъри ще води битка с Фернандо Вердаско за място на полуфиналите.