3. Анди Мъри се издъни още на старта в Синсинати

Анди Мъри се издъни още на старта в Синсинати

Французин победи бившият №1 в света

Анди Мъри отпадна още в първи кръг на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати. Бившият световен номер 1 и носител на 3 титли от "Големия шлем" загуби от първата ракета на Лука Пуй с 1:6, 6:1, 4:6.

Французинът поведе с 4:0 в първата част и изпусна три поредни възможности за пробив в в петия гейм, с което позволи на съперника си да се задържи в сета. Пуй все пак спечели следващите два гейма – 6:1.

В началото на втория сет непредизвиканите грешки на Пуй станаха прекалено много и върнаха Анди в играта. Британецът проби и затвърди за 2:0, което бе достатъчен импулс в играта му. Мъри проби отново за 4:1, а до края не отпусна точка – 6:1.

Пуй обаче взе ценен аванс на старта на третия сет, реализирайки ранен брейк. Френският тенисист не позволи на опонента си да изравни, като в деветия гейм изпусна мачбол от посрещане, но в следващия сложи точка на спора на свой сервис – 6:4.

Французинът няма точки за защитаване от миналия сезон в Синсинати и вече добави 45 към актива си за световната ранглиста, където е 19-и. Мъри пък заема 376-а позиция в класацията на АТР и ще трябва доста да се потруди, за да се завърне сред елита, където му е мястото. Той тепърва трябва да вземе решение дали да се включи следващата седмица в надпреварата в Уинстън-Салем (АТР250), като вероятно ще го направи, защото не изразходва кой знае колко енергия в Синсинати.