3. Анди Мъри се класира за втория кръг на "Уимбълдън" след три часова битка с Робърт Кендрик (7-5, 6-7 (3-7), 6-3, 6-4)

Голямата британска надежда Анди Мъри успя да се класира за втория кръг на турнира „Уимбълдън”, след трудна победа над американеца Робърт Кендрик (7-5, 6-7 (3-7), 6-3, 6-4). След този успех надеждите на британците се увеличават с идея повече, тъй като Мъри продължава напред в турнира.

Първият сет протече под диктовката на британеца, който с добър сервиз и чудесно предвижване по корта успя да пречупи своя противник. Американецът Кедрик не успяваше да свикне с темпото на Мъри и логично загуби първия сет със 7-5.

Във втората част представителят на САЩ заигра много по-добре, за сета вървеше гейм за гейм. Логично се стигна до тайбрек, в който Кендрик показа повече концентрация и затвори втората част със 7-6.

Явно загубата на този сет събуди Мъри, който отново започна да играе както в първия сет. Шотландецът пласираше чудесни дълбоки удари, които затрудняваха много играча от САЩ. Логично се стигна до два пробива, които донесоха победа с 6-3.

Мъри успя да вземе и четвъртия сет, а по то този начин и мача. Представителят на домакините спечели тази четвърта част с 6-4. Американецът Кендрик се умори много и не можеше да се съпротивлява на мощните удари на Мъри. Така, след близо 3 часа игра Анди Мъри отстрани Робърт Кендрик и се класира за следващия кръг на турнира „Уимбълдън”.