3. Анди Мъри се разправи с Давиденко в Монреал

Анди Мъри се разправи с Давиденко в Монреал

22-годишният шотландец Анди Мъри направи нова решителна стъпка към второто място в световната ранглиста, класирайки се за полуфиналите на тенис турнира от сериите „Мастърс” в Монреал след привидно лесна победа срещу разсеяния Николай Давиденко. Ако Мъри успее да вдигне трофея в Канада той ще задмине испанецът Рафа Надал в световното подреждане.

Мъри не се представи на висота както направи срещу предишния си съперник Хуан Карлос Фереро, но въпреки това излезе победител от не особено бляскав мач срещу руския тенисист Николай Давиденко: 6-2, 6-4.

Слабата игра и на двамата бе обяснима предвид изпепеляващата следобедна  жега в първия за деня четвъртфинал. Мъри бе далеч от агресивността, която показа в предишната фаза, а Давиденко започна с особена решимост. В първите минути на мача двамата си размениха по един пробив, след което шотландецът прибягна до изпитания си подход да търси точки, чрез грешки от страна на опонентите си. Младокът спря серията от пробиви по средата на първия сет и успя да задържи преднината, за което способстваха и редица неточни изстрели на руснака, който не успя да влезе в игрови ритъм в рамките на първия сет. Поради тази причина той продължи само 40 минути.

След кратката пауза качеството на играта се вдигна, а Мъри показваше все повече и повече от запазената си марка – отлична защита. За сметка на това той не намери голяма полза от сервисите си, които намираха целта си нетипично рядко. При 4-4 Мъри реагира с блестящ бекхенд пас за да вземе аванс пред съперника си, която бе консолидирана и с ас номер 9. Разсяният Давиденко и неточните му сервиси направиха добра услуга на Мъри, който затвори мача след 1:21 часа.