3. Анонимен германец измъчи Цонга в първия кръг на „Ролан Гарос”

Анонимен германец измъчи Цонга в първия кръг на „Ролан Гарос”

Контузия прекрати участието на Гулбис на кортовете в Париж

Голямата надежда на Франция за трофей на „Ролан Гарос” – Жо-Вилфред Цонга, започна неубедително представянето си на червените кортове в Париж. В мач от първия кръг на турнира, Цонга се измъчи, но все пак победи в 5 сета представителя на Германия Данел Брандс с 4-6, 6-3, 6-2, 6-7, 7-5 за малко повече от 3 часа и половина игра.

Цонга допусна загуба в първия сет, но след това вдигна оборотите и успя лесно да вземе следващите две чати. Когато по всичко личеше, че световният номер 10 ще вземе без проблем и четвъртия сет, храбрата игра на Брандс докара нещата до тайбрек, където късметът се усмихна на немеца и той успя да изравни резултата. В петия и решителен сет, Цонга осъществи първия си пробив едва в 11-ия гейм, след което спечели подаването си и затвърди победата.

В друг мач от първия кръг на турнира, латвиецът Ернест Гулбис, който наскоро постигна престижна победа над Роджър Федерер, се отказа в мача си с Жулиен Бенето, заради контузия, след като изоставаше с 0-2 сета.