3. Анонимник изхвърли Дел Потро в първия кръг на турнира в Токио

Анонимник изхвърли Дел Потро в първия кръг на турнира в Токио

Анонимник  изхвърли Дел Потро в първия кръг на турнира в Токио
Тазгодишният шампион от Откритото първенство на САЩ Хуан Мартин Дел Потро претърпя изненадваща загуба в първия кръг на тенис турнира „Пан Пасифик” в Токио. Провъзгласеният за „новия крал на Куийнс” се предаде в два бързи сета и само за 88 минути прекрати участието си в състезанието след загуба с 4-6, 4-6 от французина Едуард Роже – Васелен.

Поставеният под номер 189 в световната ранглиста нареди три мач пойнта с кроскорт бекхенд и затвори мача, след като Дел Потро не успя да намери целта с прекалено висок бекхенд. Французинът успя да реализира девет аса срещу петия в света, който от своя страна направи шест.

В друг мач от първия кръг Лейтън Хюит не се затрудни срещу представителя на домакините Татсума Ито след 6-1, 7-5. Първата ракета в света Роджър Федерер се отказа от участието си в Япония поради умора. Британецът Анди Мъри пък страда от травма в китката.

Миналогодишният шампион Томаш Бердих играе по-късно днес срещу японеца Го Соеда. Във втория кръг Васелен ще се изправи срещу победителя от двойката Леонардо Майер (Аржентина) и Юрген Мелцер (Австрия).