3. Българите премериха сили с топиграчите на континента в плажния тенис

Българите премериха сили с топиграчите на континента в плажния тенис

Общо четири наши дуета извоюваха победи в първия ден на кортовете в комплекса "София Бийч" в Панчарево

Всички български двойки при мъжете преодоляха I кръг на европейското първенство по плажен тенис в София ′21 и получиха възможност да премерят сили с някои от най-добрите състезатели на континента.

Общо четири наши дуета извоюваха победи в първия ден на кортовете в комплекса "София Бийч" в Панчарево, като за 1/8-финалите се класира и една от женските ни двойки.

С най-убедителен успех при мъжете стартираха Емил Аргиров и Димитър Симеонов, които разгромиха унгарците Норберт Годор и Бенце Калоча с 6:2, 6:1. Във II кръг българите се изправиха срещу европейските шампиони и поставени под №2 в схемата Никита Бурмакин и Сергей Купцов и защитаващите титлата си от Кранево ′19 руснаци се наложиха с 6:1, 6:3.

Борислав Бончев и Росен Ненчев пък надиграха в I кръг Андре Александрино и Марко Силва от Португалия с 6:3, 7:6 (3). На 1/8-финалите нашите срещнаха №5 в схемата Диего Болетинари и Марко Фачини и отстъпиха с 2:6, 3:6.

Третият ни мъжки тандем - Пламен Фотев и Стефан Пенков, надделя в първия си мач с 6:2, 3:6 (10-5) над поляците Павел Крупски и Якуб Токарж. В спора за място на 1/4-финалите техни съперници бяха поставените под №8 братя от Германия Бенямин и Мануел Ринглщетер, които спечелиха с 6:4, 6:1.

При дамите България също се представи с три двойки, като една от тях постигна победа, осигурила ѝ престижен двубой. На старта Мария Каракушева и Румяна Тонева се справиха лесно представителките на Кипър Полина Карафили и Васо Карасава Хамбидес - 6:1, 6:3. На 1/8-финалите българките се изправиха срещу поставените №2 София Чимати и Никол Нобиле и отстъпиха с 1:6, 0:6.

В I кръг загуби допуснаха Диана Митева и Катина Симеонова - с 1:6, 2:6 срещу Магали Гарние и Лиса Жаме от Франция, и Карина Димова и Калина Петкова - с 2:6, 1:6 срещу Александра Адамска и Силвия Миколайчук от Полша.

При смесените двойки и трите ни дуета загубиха на старта - Димова и Фотев с 1:6, 3:6 срещу поляците Адамска и Токарж, Митева и Ненчев с 4:6, 0:6 срещу латвийците Тумсевица и Фелдманс и Симеонова и Бончев с 4:6, 1:6 срещу поляците Миколайчук и Крупски.

Днес Евро `21 в София (8-11 септември) продължава с мачове от 1/4-финалите, както и с плейофи за разпределяне на местата от 16-о нататък. Двубоите на корт №1 от втория ден на шампионата се излъчват на живо по телевизия B1B Box на нейната онлайн платформа.

Българската федерация по тенис е организатор на шампионата на Стария континент на Tennis Europe по плажен тенис за пети път след турнирите в Албена `11, Созопол `16, Созопол `17 и Кранево `19.