3. България с драматична загуба на двойки за Купа „Дейвис“

България с драматична загуба на двойки за Купа „Дейвис“

Донски и Нестеров отсъпиха в мач, продължил 2 часа и 33 минути

Двойката на България, съставена от Александър Донски и Пьотр Нестеров отстъпи пред Марсело Аревало и Сесар Крус от Салвадор със 7:6, 6:7 (4), 6:3 в мач, продължил 2 часа и 33 минути.

Така България изостава в резултата с 1:2 в двубоя от Световната група II за Купа "Дейвис" в срещата, която се играе на кортове на ТК "Локомотив" в Пловдив.

Българският тим на капитана Валентин Димов има нужда от две победи в последните мачове на сингъли, за да спечели двубоя.

Донски и Нестеров започнаха уверено мача срещу по-опитните си съперници, като поведоха в първия сет с 6:5 гейма. В 12-ата част българите изоставаха с 15:40, но спаси две точки на съперника, а след това и още две, за да направят пробив и вземат първия сет със 7:5.

Донски и Нестеров поведоха и във втората част с 3:1 след пробив, но веднага след това салвадорците върнаха пробива и изравниха при 3:3. До края всяка двойка взимаше подаването си и се стигна до тайбрек. В него Аревало и Крус поведоха с 5:2, българите намалиха на 5:4, но последните две точки бяха за съперника, с което изравниха резултата.

В решаващия трети сет българите допуснаха пробив за 1:3. Тенисистите от Салвадор запазиха аванса си до 5:3 и сервираха за победа. Аревало и Крус постигнаха чист успех и осигуриха аванс на тима си.

Малко по-късно започна срещата между Пьотр Нестеров и Сесар Крус на сингъл.

При загуба тимът на България ще играе през февруари 2025 бараж за оставане в Световната група II. При успех българите отново ще играят през февруари, но двубой за изкачване в Група I.

Срещата за Купа Дейвис се провежда с подкрепата на Министерство на младежта и спорта, Министерство на туризма, Община Пловдив, Top rent-a-car, Бизнесът на Пловдив, Blum, TIS group, DoubleTree by Hilton, Аvangard, Бачково, party drinks, eat and go и други, припомнят от БФТенис.

Германка спечели най-дългия мач при жените от над десетилетие

Зигемунд надви тайландка след битка, продължила повече от 4 часа

Вики Томова бие на двойки

Нестеров започна с победа в Румъния

Трябваше ли Камелия да пее за Джокович в „Арена 8888“? (ВИДЕО)

Еднолично ли DJ Мартен реши да не пуска "Луда по тебе" дори по уредбата?

Джокович: За мен е чест да бъда тук, всичко е чудесно заради вас(ВИДЕО)

"Щастлив съм да съм в София пред вас", заяви Ноле

Гришо: Винаги се вълнувам, когато играя пред вас

Българинът благодари на публиката в София

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Румъния

Българинът отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 пред намиращия се зад него в ранглистата Мигел Дамас

Гришо победи Джокович след 2-часово шоу с усмивки и красив тенис в София (ВИДЕО)