3. България ще бъде домакин на Европейското по плажен тенис през 2011 г.

България ще бъде домакин на Европейското по плажен тенис през 2011 г.

В края на лятото през следващата година България ще бъде домакин на петото Европейско първенство по плажен тенис

В края на лятото през следващата година България ще бъде домакин на петото Европейско първенство по плажен тенис. Това стана ясно след края на шампионата в Анталия, където взеха участие повече от 120 състезатели, а българският отбор бе представен с пълна квота от четири двойки.

Генералният секретар на федерацията Георги Дончев съобщи, че съществува вероятност в България да се организира и силен международен турнир, който да бъде подгряващ за голямата проява.

Провеждането на Европейския шампионат у нас е голямо признание за българския плажен тенис, който този сезон имаше изключително богат календар с близо 10 турнира. До това решение се стигна не само заради нашите чудесни плажове, но и поради отличното отразяване на Европейското първенство с видео и фото материали, публикувани на www.beachtennis-bg.com, за което БФТ получи специални поздравления от Международната тенис федерация ITF.

Евро 2010 премина при пълна хегемония на италианските двойки, При мъжете поставените под №2 Алекс Мингози и Матео Марихела победиха водачите в основната схема и настоящи световни шампиони Алан Малдини и Лука Меликони, след като в изключително атрактивен мач се наложиха с 6-3 0-6 7-6(8). В срещата се видя най-доброто от този спорт - асове, светкавични реакции и плонжове.

Не по-малко интересен бе и финала при жените, където Симона Бриганти и Лаура Оливери победиха Федерика Бачета и Джулия Спазоли с 6-2 7-5. В смесените двойки, където в спора за титлата отново застанаха два италиански отбора, спечелиха Бриганти - Мингози, наложили се със 7-6 7-6 Меликони - Спазоли.
Медведев: Съчувствам на Синер