3. Български ден на световното по тенис за журналисти

Български ден на световното по тенис за журналисти

След като не започнаха добре, днес нашите представители повярваха в силите си. Силната страна на България се оказа в игрите на двойки

Днешният ден се оказа щастлив за българите на световното по тенис за журналисти във Варна, предаде репортер на Novsport.com.

След като не започнаха добре в началото на турнира, днес нашите представители повярваха в силите си и направиха решителна крачка към успехите. Силната страна на България се оказа в игрите на двойки. Жоро Дончев и Иван Запрянов стигнаха последната фаза след победа в много тежък мач над сръбските представители с 9-4.

Най-добрите тенисистки в гилдията на България – Йоана Андреева и Деси Кулелиева също са на финал. Те победиха полска двойка без много напрежение и ще играят срещу изключително силни рускини утре.

В сингъла на "55+" Иван Запрянов също последва стъпките на своите колежки след победа с 6-1, 6-1.

Дори и в утешителните турнири българите постигнаха успехи. В категорията до 45 години Милен Германов стигна финала след победа с 6-2 над украинец и ще срещне поляк в последния си мач.

Над 45 години пък финалист е Статул Карабашев, който ще играе срещу унгарец.

Мачовете обаче не накараха организторите да забравят и забавата. Винените вечери продължават. След като вчера всички бяха очаровани от избата „Хан Крум”, днес ще опитат продуктите на „Миролио” – фирмата, която спечели най-престижния конкурс за „Пино Ноар” в света.

Отделно от всичко, днес любителите на адреналина бяха заведени в прекрасния комплекс на картинг „Варна”, където направиха състезание като правилата във Формула 1. Победител стана руснак, а кметът на морската столица Кирил Йорданов посрещна всички и завъртя зрелищна обиколка с мощен карт по дългата писта над морето.

След това, пред минералния басейн на Гранд хотел Варна, Ути Бачваров изнесе кулинарно шоу, осигурено от веригата магазини „Пикадили”. Участие в състезанието по приготвяне на коктейли взеха Мартин Захариев, Тихомир Тинчев и др. В състезанието по приготвяне на екстравагантни салати пък  имаше мъжка двойка от Сърбия, която спечели състезанието, руски момичета и български представители.

Освен редицата забавления чуждестранните участници останаха със затаен дъх от обиколката на прекрасната резиденция Евксиноград, била в миналото място за отдиха на Фердинанд и Батенберг, която удивява със своите градини.

Вечерта продължава с барбекю на плажа.

Утре са финалите на всички дисциплини. Представителите на Сърбия пък вече раздадоха брошури на всички за предстоящата 33-то издание следващата година.