3. Бенето шокира света, елиминира Федерер на "Мастърса" в Париж

Бенето шокира света, елиминира Федерер на "Мастърса" в Париж

Французинът Жулиен Бенето шокира света, след като елиминира лидера в световната ранглиста Роджър Федерер с 3-6, 7-6, 6-4. Двамата се изправиха един срещу друг във 2-ия кръг на "Мастърса" в Париж. След тази загуба, на Фед не му остава нищо друго, освен да започне да се готви за финалния "Мастърс" в Лондон.

Представителят на домакините Бенето бе подкрепян неистово от феновете в  “Берси”.  Жулиен  успя да заличи сет пасив и да стигне до така престижната победа след час и 56 минути игра.

В първата част Федерер успя да реализира една от четирите си възможности за пробив, благодарение на който без проблеми успя да поведе в резултата.

Във втория сет и двамата тенисисти заложиха на сигурността и съсредоточиха вниманието си върху собствените си сервис геймове, вследствие на което логично дори не се стигна до възможност за пробив и развръзката трябваше да настъпи след тайбрек.

В тайбрека Бенето демонстрира по-голяма концентрация и след 7:4 успя да възстанови статуквото на корта за радост на феновете на "Берси".

Още в самото начало на заключителната част заемащият 49-та позиция в световната ранглиста французин нанесе своя решителен удар, печелейки подаването на Федерер и до края на срещата просто вземаше подаванията си, което бе напълно достатъчно за знаменателната му победа.

За Федерер пък това е втора поредна загуба в рамките само на четири дни (миналата неделя швейцарецът загуби финала в Базел), което поставя сериозна въпросителна относно формата му в навечерието на шампионата на АТР в Лондон.