3. Бердих изхвърли Давиденко от „Уимбълдън”

Бердих изхвърли Давиденко от „Уимбълдън”

Поставеният под номер 20 в основната схема Томас Бердих се класира за 1/8 финалите на „Уимбълдън”, след като надигра с лекота руснака Николай Давиденко в три сета 6-2, 6-3, 6-2 за час и час и 47 минути игра. Чехът показа страхотен тенис, направи по 2 пробива във всеки сет, реализира 12 аса и не даде никакъв шанс на Давиденко, който не приличаше на себе си в днешния двубой.

Бердих успя пръв да пробие сервиса на своя съперник в четвъртия гейм, след което взе подаването си и поведе с 4-1. Впоследствие чехът направи още един пробив при 5-2 и затвори първия сет за само 28 минути игра.

През втория сет събитията на корта не се промениха кой знае колко. Разликата бе, че Давиденко пръв успя да пробие, но Бердих върна набързо 2 пробива и лесно направи 6-3. Руснакът тотално се предаде през третата част и чехът отново стигна до 2 пробива, с които затвори сета за 6-2, с което спечели и мача.

Така на осминафиналите Бердих ще се изправи срещу американеца Анди Родик, който по-рано днес отстрани австриеца Юрген Мелцер.