3. Беретини отпадна във Виена (ВИДЕО)

Беретини отпадна във Виена (ВИДЕО)

Италианецът преклони глава пред Карлос Алкарас

Поставеният под номер три Матео Беретини изненадващо отпадна от турнира по тенис на твърди кортове във Виена с награден фонд от 1.37 милиона евро. В четвъртфинален двубой италианецът загуби драматично с 1:6, 7:6 (2), 6:7 (5) срещу Карлос Алкарас след близо три часа игра.

Испанецът постигна два пробива в първата част, след която поведе в резултата. Финалистът от "Уимбълдън" през настоящия сезон Беретини, заемащ седмо място в световната ранглиста, изравни след 7:2 в тайбрека на втория сет.

В 13-ия и решителен гейм на третата част Карлос Алкарас победи със 7:5 при третия си мачбол.На полуфиналите испанският тенисист ще се изправи срещу номер 2 в схемата Александър Зверев. Представителят на Германия се наложи трудно с 6:4, 3:6, 6:3 срещу Феликс Оже-Алиасим от Канада.

Финалистът от Откритото първенство на САЩ през 2020 година Зверев постигна решителен пробив за 4:2 в шестия гейм на третата част, за да приключи срещата след повече от два часа.