3. Без да блести, Джокович надигра Сепи в два сета на осминафиналите в Мадрид

Без да блести, Джокович надигра Сепи в два сета на осминафиналите в Мадрид

За четвъртфиналите се класира и аржентинецът Хуан-Мартин дел Потро, който обърна Станислас Варинка (Швейцария) с 4-6 6-4 6-4.

Без да покаже кой знае какво, 4-ият в света Новак Джокович се справи с италианеца Андреас Сепи на осминафиналите на „Мастърс 1000” турнира в Мадрид, побеждавайки с 6-4 6-4.

Преди няколко дни Джокович победи Сепи в три сета на полуфинал в Белград. Днес той започна мача много концентриран и набързо поведе с 4-1 гейма, след което допусна отпускане и позволи на Сепи да изравни 4-4, като в следващия гейм дори имаше шанс да пробие и да сервира за сета. Ноле обаче успя да се измъкне след грешка на съперника, а на свой ред проби и затвори първия сет.

Във втория Джокович отново си осигури комфортна преднина в началото, която успя да задържи, без да даде шанс на Сепи да се върне в мача. Така след почти 100 минути игра сърбинът се класира за четвъртфиналите, където очаква победителя от мача между Жил Симон и Иван Любичич.

За четвъртфиналите се класира и аржентинецът Хуан-Мартин дел Потро, който обърна Станислас Варинка (Швейцария) с 4-6 6-4 6-4. Олимпийският шампион от Пекин игра добре в първия сет, но може да вини само себе си за загубата, след като имаше 13 възможности за пробив, като от тях реализира едва четири.

Дел Потро ще срещне в мач за място на полуфиналите британският номер 1 и трети в света Анди Мъри.