3. Безкомпромисен Надал разби германец в Монте Карло

Безкомпромисен Надал разби германец в Монте Карло

Испанецът отново показа ясни знаци за завръщането на формата си

Рафа Надал отново бе безкомпромисен във втория си мач от началото на клей сезона. С много силна игра испанецът победи с 6-0, 6-1 германеца Михаел Берер в III кръг на турнира в Монте Карло.

Борещият да се завърне отново на второто място в световната ранглиста носител на шест титли от „Големия шлем” показа ясни знаци за завръщането на формата си. На клея, където топспин ударите му са неуловими, Надал бе тотален господар на корта.

Аристократично, гейм преди края, Надал сякаш подари един гейм на своя съперник, който иронично изрази неистова радост от това. Всичко обаче бе предрешено и минути по-късно той вече бе стиснал ръката на прекалено силния си съперник.

В следващия кръг Надал ще се изправи срещу далеч по-сериозен противник, поне на теория – това ще е победителят от двубоя между бившия номер 1 в света Хуан Карлос Фереро, който победи Надал на клей преди две години в Рим, или французина Жо-Вилфред Цонга.