3. Блейк отново измъчи Надал, но пак загуби

Блейк отново измъчи Надал, но пак загуби

Успехът на Рафа отново дойде много трудно – 6-2, 6-7(4), 6-4 за 2:12:09 часа игра.

Рафа Надал постигна втора победа над Джеймс Блейк само в рамките на една седмица. След като през миналата испанеца надви американеца на турнира в Пекин, днес той повтори успеха си и в Шанхай Мастърс.

Поставеният под номер 1 в надпреварата с награден фонд от 5 250 000 долара започна много силно срещата и даде само два гейма на Блейк. Във втория се стигна до тайбрек, където Джеймс бе по-концентриран и изравни резултата след 7-4 точки.

В решителната трета част Надал се наложи с 6-4 и продължава в трети кръг, където ще има за съперник своя сънародник Томи Робредо.