3. Борислава Ботушарова продължава със страхотното си представяне на Кенана Къп

Борислава Ботушарова продължава със страхотното си представяне на Кенана Къп

Борислава Ботушарова се класира за четвъртфиналите на турнира за юноши и девойки до 18 години "Кенана Къп", след като през днешния ден постигна втора поредна победа срещу много силна съперничка.

В първи кръг 15-годишната българка отстрани в три сета австрийката Анна-Мария Хейл, която само преди по-малко от месец триумфира с титлата на турнир в Малта, а днес Ботушарова се наложи със 7-5 6-4 над поставената под №1 в основната схема Лаура Дигман (Великобритания).

В опит да се класира за първи път на полуфинал на международен турнир за девойки до 18 години, организиран от ITF , Борислава Ботушарова ще се изправи срещу рускинята Марина Маргулис, която само преди седмица загуби в три сета от Джулия Терзийска на състезанието в Пловдив.

Александра Митровска, която в сряда отстрани поставената под №2, днес отстъпи с 1-6 2-6 на румънката Карина Гоя. При юношите загуба претърпя и Марсел Радев, който напуска турнира след поражение с 1-6 1-6 от поставения под №4 поляк Кристоф Бартошевич.

На четвъртфинал на двойки се класираха Димитър Петров и Стефан Трифонов, които в мач от първи кръг отстраниха с 6-4 6-1  австрийците Шретер / Ахне. При девойките срещите ще започнат в четвъртък и малко по-късно днес ще станат ясни резултатите.