3. Братята Брайън спечелиха шеста титла в Монте Карло

Братята Брайън спечелиха шеста титла в Монте Карло

В края на месеца близнаците ще навършват 40 години

Боб и Майк Брайън спечелиха своята шета титла от турнира в Монте Карло. Американците победиха Оливие Марах и Мате Павич на финала със 7:6(5), 6:3 след час и 20 минути на корта.

За близнаците, които в края на месеца навършват 40 години, това е общо 38-и трофей на от сериите "Мастърс", след като по-рано през годината триумфираха и в Маями.

Боб и Майк имаха две възможности да затворят първия сет при 5:4, но не успяха да се възползват и изоставаха с минипробив в тайбрека. При 4-5 обаче обаче успяха да спечелят две поредни точки от посрещане, след което излязоха напред със 7:6(5).

В началото на втората част братята поведоха с 40-0 на чужд сервис и пробиха от четвърти опит. Марах и Павич обаче успяха да постигнат бърз рибрейк. Натискът на четвъртите поставени продължи и макар да не реализираха брейкбола в следващия гейм, успяха да надделеят в две подавания на опонентите си, за да грабнат титлата след 7:6(5), 6:3.

Денчева приключи в Италия

Росица Денчева отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула

Стаматова отпадна на турнир в Тунис

Юлия Стаматова отпадна от турнира по тенис на твърда настилка в Монастир

Добра новина за феновете на тениса у нас!

Силни турнири през 2025 година, благодарение на ново партньорство

Денислава Глушкова е на четвъртфинал в Гърция

Българката Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Ираклион

Федерер със силни думи за Надал

Роджър Федерер благодари на Рафаел Надал за страхотните мачове, които двамата изиграха

Роналдо за Надал: За мен беше чест да видя кариерата ти и да те нарека приятел