3. Чилич аут на четвъртфинал в Загреб

Чилич аут на четвъртфинал в Загреб

Поставеният под номер 5 в основната схема Флориан Майер (Германия) победи двукратния шампион Марин Чилич (Хърватия)с 6:3, 6:4 на четвъртфиналите на международния тенис турнир в Загреб (Хърватия) с награден фонд 450 000 евро.

Представителят на домакините Чилич бе номер 1 в схемата. 3-ият поставен Гилермо Гарсия-Лопес (Испания) се наложи над Алекс Богомолов Джуниър (САЩ) с 6:2, 7:6 (8:6) и също се класира за полуфиналите.

Номер 8 Михаел Берер (Германия) продължава напред,с лед като 4-ия в схемата Ришар Гаске (Франция) се отказа в първия сет при резултат 5:2 за Берер поради контузия на рамото. В късния мач играят хърватите Иван Додик и Иван Любичич.
Зверев се е оттеглил от Пекин заради заболяване на белия дроб

Германският тенисист обясни защо се е оттеглил от турнира в Китай

Алкарас спечели епичен финал в Пекин срещу Яник Синер

Испанецът взе трофея в Китай след победа с 2:1 сет

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро