3. Чилич измъкна сет на Надал, но не успя да задържи темпото

Чилич измъкна сет на Надал, но не успя да задържи темпото

Испанецът ще спори с душманина на Александър Зверев за място на полуфиналите

Рафаел Надал продължава успешното си представяне на тазгодишното издание на US Open. Поставеният под №2 в схемата вече е на 1/4-финал в турнира, след като победи с 3:1 сета Марин Чилич - 6:3, 3:6, 6:1, 6:2.

Испанецът загуби първи сет от началото на кампанията на “Флашинг Медоус”, но това не му попречи да сломи съпротивата на хърватския си съперник.

Първият сет започна равностойно до 2:1 в полза на Рафа. След това двамата тенисисти направиха бърза размяна на пробиви, но испанецът на два пъти проби подаването са съперника си, докато Чилич успя само веднъж. Така Надал взе комфортна преднина и спечели сета с 6:3.

Чилич обаче показа, че няма да се даде без бой. Той издебна своя момент във втория сет и направи пробив за 3:1, а след това бе безкомпромисен при своите подавания и не даде шанс на Надал да се върне, като спечели сета с 6:3.

Това обаче само разгневи Матадора, който влезе в страхотна серия и в следващите два сета даде само три гейма на своя противник, за да си осигури победата с 6:1, 6:2.

Срещата ще се запомни и с невероятната предпоследна точка в мача, когато испанеца стигна една наглед безнадеждна топка и успя да направи невероятен уинър с удар покрай мрежата.

По този начин Надал си осигури място на 1/4-финала на US Open за 9-и път в своята кариера. Това е общо 40-ото му участие на тази фаза в турнирите от Големия шлем.

Следващият съперник на испанеца ще бъде Диего Шварцман, който по-рано през нощта направи обрат и отстрани Александър Зверев. Аржентинецът победи 6-ия поставен в схемата германец с 3:6, 6:2, 6:4, 6:3 за 3 часа и 10 минути на “Артър Аш Стейдиъм”.

Рафа е огромен фаворит срещу Шварцман, срещу когото до момента има 7 победи от 7 изиграни мача.

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин