3. ДА ЖИВЕЕ КРАЛЯ! Надал прегази Джокович за титла №13 в Париж

ДА ЖИВЕЕ КРАЛЯ! Надал прегази Джокович за титла №13 в Париж

Сърбинът не можа да намери отговор на фантастичната игра на Рафа

Рафаел Надал уножищи Новак Джокович по пътя си към титла №13 от "Ролан Гарос"! Краля на клея съсипа световния номер 1 с 6:0, 6:2, 7:5 във финала.

С триумфа си в Париж испанецът изравни Роджър Федерер по брой титли от Шлема – 20.

Двубоят започна по мечтан начин за Надал, който не даде нито гейм на Новак в първия сет. Във втората част испанецът постигна два пробива, като не позволи на световния №1 дори да стигне до точка за пробив. Третият сет бе най-оспорваният в мача. Надал проби в петия гейм на нула, но сърбинът веднага отговори на пробива с пробив. В 11-ия гейм испанецът отново спечели подаването на съперника си, а след това затвори мача с гейм на нула.

Първи сет:

Първата част започна с пробив на испанеца. Във втория гейм Матадора имаше леки затруднения, след като Джокович успя да изравни - от 15:40 сърбинът стигна до 40:40, но Надал все пак се справи и затвърди пробива си. След 20 минути игра на корт "Филип Шатрие" Надал поведе с 3:0, след като при втората си възможност за пробив в третия гейм успя отново да вземе подаването на съперника си. Испанецът отрази първите две точки на Новак за пробив, но Матадора не му даде шанс и поведе с 4:0. Ноле поведе с 40:0 на свой сервис гейм, но допусна двойна грешка, позволявайки на испанеца да спечели точка. След това Джокера прати топката последователно в аут и в мрежата - 40:40. Надал стигна до точка за пробив след разминаващ удар, но брейк болът бе отразен с мощен форхенд. Вторият шанс за пробив на испанеца също бе отразен от Ноле, но при третата си възможност Краля на клея с бекхенд уинър по късия диагонал поведе с 5:0. Надал затвори сета, давайки само точка на Джокович.

Втори сет:

Надал стигна до брейк пойнт и в първия гейм на втория сет, но Ноле го отрази с брилянтен сервис, а след това изравни резултата 40:40.Топка в аут от ракетата на сърбина доведе до ново предимство за испанеца, форхенд по диагонала спаси Джокера, който стигна до гейм бол след топка в мрежата на Матадора, но при следващото разиграване и сърбинът прати топката в мрежата за ново равенство 40:40. Добър сервис отново му даде предимство, от което този път се възползва с игра на мрежата и спечели първия си гейм в мача. След като стигна до 15:30, Джокович не съумя да постигне нещо повече във втория гейм на сета и Надал изравни резултата - 1:1. Испанецът стигна до първи пробив в третия гейм, а след това, въпреки че Ноле стигна до 40:40, след като изоставаше с 15:40, Надал успя да затвърди пробива. Краля на клея продължи със страхотна си игра и за втори път в сета спечели подаването на съперника си, за да поведе с 4:1 в резултата. С гейм на нула испанецът увеличи аванса си до 5:1. Джокович се задържа в сета, давайки само точка на Надал на свой сервис. Сервирайки за сета Матадора поведе с 40:0, но допусна първата си двойна грешка в мача, а след това прати топката в аут, но грешка на Ноле от ретур му помогна да спечели и втората част.

Трети сет:

Джокович спечели първия си гейм в третия сет, давайки само точка на Надал. Ноле стигна до 30:40 на сервис на Рафа, но испанецът успя да изравни геймовете - 1:1. Матадора имаше точка за пробив в третия гейм, но сърбинът я отрази и спечели подаването си, за да поведе с 2:1. Без особени проблеми Надал изравни 2:2, а след това проби на 0, за да поведе с 3:2. Джокера стигна до точка за пробив, но страхотна игра на мрежата на испанеца възстанови равенството в петия гейм. При втория си брейк бол Новак стигна до първия си пробив в мача и изравни резултата - 3:3. Импулсът в играта на сърбина се завърна след направения пробив и той го затвърди, давайки само точка на Рафа. Първият сервис на Надал се завърна, което му позволи да си спечели подаването и да изравни геймовете - 4:4. Топката в мрежата от ракетата на Ноле позволи на Рафа да стигне до 40:40, а след това и до предимство. Топка в аут доведе до ново равенство, като този път Джокера игра страхотно на мрежата, за да стигне до предимство, което оползотвори и спечели подаването си.

Надал успя отново да изравни геймовете, след като си спечели подаването с 40:15. При 30:30 в 11-ия гейм съдията на стола трябваше да потвърди, че топката е излязла в аут и точката е за Надал. При следващата точка Рафа отново моментално спря разиграването, виждайки, че топката е в аут, което значи двойна грешка за Джокера и 6:5 за Матадора.