3. Давиденко безпощаден към Надал в Шанхай

Давиденко безпощаден към Надал в Шанхай

Руснкакът с четири от четири в "Мастърс" сериите след нова феноменална победа в кариерата

Николай Давиденко спечели „Мастърс” турнира в Шанхай след впечатляваща победа над Рафа Надал във финала – 7-6(3), 6-3.

Това бе четвърта титла от четвърти опит за Давиденко в „Мастърс 1000” турнирите. Единственият му неуспешен опит е от финала на сериите именно в Шанхай миналата година, когато загуби от Джокович. Това бе и трето отличие за руснака в последните четири месеца.

Рафа Надал пък също остана доволен, след като стигна финал за първи от май месец насам, когато игра срещу Федерер в Мадрид и загуби.

Двубоят днес бе много завързан, но още от самото начало си личеше невероятната лекота, с която Коля играеше. Железният човек, както някои го наричат заради издръжливостта му, бе много агресивен в сравнение с испанеца, който бе заложил изцяло на защитна тактика, чакайки грешки на Давиденко. Това се видя и от статистиката, която сочеше 25 срещу 4 уинъра в полза на бъдещия шампион след края на първия сет и 35 към 9 след края на мача.

Maчът между двамата приличаше на този отпреди година и половина в Маями, когато отново Давиденко бе победителят.

След тежки разигравания в първия сет двамата стигнаха до тайбрек. В него Давиденко отново бе феноменален както вчера срещу Джокович, и поведе с 6-3 точки, след което със страхотен бекхенд по правата затвори първата част.

Във втория сет руснакът продължи да поддържа темпото на игра от първия сет, което бе решаващо в мача. Единственият спад в играта му се усети при 2-2, когато имаше няколко равенства, преди той да си вземе подаването. След това Давиденко отново стъпи здраво на краката си и разби Надал, за да спечели 18-ата си титла в кариерата.

Така, с формата си, руснакът даде сериозна заявка за атака на титлата и във финала на сериите в Лондон, където ще спорят най-добрите 10 в света.