3. Давиденко безпроблемно се класира за втория кръг на "Уимбълдън"

Давиденко безпроблемно се класира за втория кръг на "Уимбълдън"

Николай Давиденко се класира за втория кръг турнира „Уимбълдън”, след като се наложи с 3:0 сета над представителя на домакините Даниел Еванс с резултат (6 -2, 6-3, 6-3). Това бе първа среща за двамата тенисисти, но опитният руснак, поставен под номер 12 успя да спечели срещата почти безпроблемно.

Първият сет бе спечелен безапелационно от руснака Давиденко, който затвори частта при резултат 6:2. Бившият номер 3 в световната ранглиста правеше каквото си поиска на терена и логично успя да пробие своя съперник още в самото начало.

Във втория сет представителя на домакините Еванс успя да влезе в ритъм, но за твърде кратък период от време. Британецът взе само 3 гейма и загуби с резултат 6:3.

Такъв бе резултатът и третия последен сет. Тогава Давиденко отново включи на високи обороти и не даде никакъв шанс на своя претендент.