3. Давиденко надигра Сьодерлинг и изхвърли Джокович от финалния "Мастърс"

Давиденко надигра Сьодерлинг и изхвърли Джокович от финалния "Мастърс"

Руснакът успя да постигне нужната победа след 7-6(4), 4-6, 6-3

Николай Давиденко надигра със 7-6(4), 4-6, 6-3 Робин Сьодерлинг и се класира за полуфиналите на финалния „Мастърс” в Шанхай. По този начин руснакът изхвърли от борбата Новак Джокович. Сърбинът, както и Сьодерлинг, и Давиденко има две победи и една загуба, но сетовото му съотношение е по-лошо от това на другите двама.

Така Сьодерлинг печели първата позиция в неговата група „Б” и ще играе срещу Хуан Мартин Дел Потро утре от 23,00 българско време. Давиденко пък ще има едва 15 часа, за да се възстанови за двубоя си срещу Роджър Федерер днес от 16,30 часа. До момента руснакът има 12 поредни загуби от бъдещия си съперник.

В днешния мач Давиденко се нуждаеше от победа, за да продължи напред и от такава с 2-0 сета, за да спечели групата и избегне Федерер.

Двамата противници започнаха стабилно днешния мач. При 3-3 се получи нещо като миникулминация преди идването на тайбрека. Първо Сьодерлинг спаси възможност за пробив, а след това Давиденко спаси две поредни. В следващите геймове двамата нямаха проблеми и оставиха развръзката за дългия 13 гейм. В него до 3:3 точки всеки си взимаше подаванията. Тогава Давиденко пропусна една много удобна топка от бекхенд и се озова с минибрейк пред себе си. Тогава обаче той заигра много стабилно и спечели следващите четири точки, което му донесе преднината.

Във втория сет двамата тенисисти бяха стряскащо стабилни при сервис геймовете си, докато не дойде деветия гейм, когато руснакът загуби подаването си на нула, а след това и сета.

В третата част нещата започнаха по същия начин. До 2-2 двамата не можеха да вземат нищо от  подаването на опонента. Тогава обаче миналогодишният финалист направи пробив на нула и след това успя да задържи до края сервиса си, за да стигне до победата.

„Не ми се мисли за мача с Федерер. Сега искам само да се наслаждавам на мига. Дано всички руснаци в Лондон ме подкрепят и утре така, както днес”, пожела си Колята.