3. Дъжд прекъсна мача на Надал

Дъжд прекъсна мача на Надал

Мария Шарапова въобще не излезе на корта

Рафаел Надал не доигра мача си от първи кръг на "Ролан Гарос" заради дъжд. Мария Шарамопа пък въобще не излезе на корта.

Рафа ще губеше с 0:3 в третия сет срещу италианеца Симоне Болели, когато беше взето решение двубоите да продължат утре. Испанецът все пак взе първите две части с 6:4, 6:3.

Надал пропусна три възможности за пробив в четвъртия гейм, но в десетия стигна до единствения брейк в първия сет и с това затвори частта с 6:4. Втората обаче започна с пробив на 15 в полза на Болели, но той не задържа дълго преднината си. Италианецът спаси един шанс за пробив на Надал в четвъртия гейм и поведе с 3:1, но това беше последният му спечелен сервис-гейм за сета. Испанецът проби за 3:3 и 5:3, а останалата работа свърши на собствен сервис.

Третият сет започна по подобие на предния и Надал загуби още първото си подаване, а Болели поведе с 3:0. Тогава обаче дойде нареждането от организаторите мачовете да бъдат прекратени поради дъжд, който така или иначе се сипеше над Париж от половин час.

Мария Шарапова пък изобщо не стъпи на корта. Рускинята ще играе утре срещу холандката Ришел Хогенкамп.

Янаки Милев отпадна, Пьотр Нестеров с перфектен успех

ОБЗОР: Синер, Медведев и Алкарас на четвъртфинал в Шанхай (ВИДЕО)

Григор Димитров и Зверев отпаднаха

Глушкова се класира за втория кръг на турнир по тенис в Гърция

Тя победи с категоричното 6:0; 6:0 Мелис Расим

Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай (ВИДЕО)

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а

Гоф не остави шансове на Виктория Томова (ВИДЕО)

Американката победи нашата тенисистка с 1:6; 2:6 в Ухан