3. Дел Потро разби Фереро в осминафиналите на "Ю Ес Оупън"

Дел Потро разби Фереро в осминафиналите на "Ю Ес Оупън"

Хуан Мартин Дел Потро върви уверено напред в Ню Йорк. Аржентинецът разби с 6-3, 6-3, 6-3 Хуан Карлос Фереро в осминафиналите на „Ю Ес Оупън” за два часа игра.

Агресията на Дел Потро нямаше отговор в играта на бившия номер 1 в света и той си тръгна с хубавото усещане, че стигна на осминафиналите в турнира.

22 аса заби поставеният под номер 6 в турнира. В първия сет той не даде възможност за пробив на своя съперник, а в следващите два Фереро имаше по две възможности за брейк във всяка част, но в крайна сметка не постигна нито едно от двете.

На четвъртфиналите Дел Потро ще срещне Марин Чилич, който гръмна надеждите на Мъри за титла в Ню Йорк.

Бързи факти:
Дел Потро вкара 22 аса срещу 4 на испанеца
44 бяха уинърите за аржентинеца срещу 21 за Фереро
Досега аржентинецът нямаше победа на своя съперник, той бе загубил и двата си мача срещу него през 2006 г.