3. Дел Потро си уреди среща с Надал на полуфиналите в Париж

Дел Потро си уреди среща с Надал на полуфиналите в Париж

Аржентинецът вложи цялата си воля, за да триумфира над Чилич

Хуан Мартин дел Потро се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис за втори път в своята кариера след 2009 година.

Аржентинецът си гарантира последното място в топ 4, след като на четвъртфиналите победи третия поставен в схемата Марин Чилич от Хърватия със 7:6(5), 5:7, 6:3, 7:5. Двубоят между двамата започна вчера, но бе прекъснат още преди края на първия сет заради дъжда над Париж.

В днешното доиграване Дел Потро, който е поставен под номер 5, успя да наложи волята си и да се класира за следващата фаза. Кулата от Тандил спечели първия сет, преминал без пробиви, след тайбрек със 7:5.

Във втория обаче Чилич взе аванс след два късни пробива, за да изравни след 7:5 в своя полза. Хърватинът започна отлично и третия сет, в който след ранен пробив поведе с 3:1.

Тук обаче Дел Потро показа невероятен дух и осъществи пълен обрат, спечелвайки частта с 6:3. В оказалия се последен четвърти сет аржентинецът успя да реализира решаващ пробив в 11-ия гейм, за да поведе с 6:5, а впоследствие със сервис гейм на нула да затвори мача при 7:5 в своя полза.

В спор за място на финала Дел Потро ще срещне десеткратният победител и настоящ шампион в Париж Рафаел Надал. Предстоящият Двубоят между двамата ще е под номер 14, като Рафа води в преките сблъсъци с 9-5 победи.

В другия полуфинал пък ще спорят сензацията в турнира Марко Чекинато от Италия и Доминик Тийм.

Революция на „Уимбълдън“

Следващото издание ще бъде без съдии по линиите

Кузманов с летящ старт в Италия

Янаки Милев отпадна, Пьотр Нестеров с перфектен успех

ОБЗОР: Синер, Медведев и Алкарас на четвъртфинал в Шанхай (ВИДЕО)

Григор Димитров и Зверев отпаднаха

Глушкова се класира за втория кръг на турнир по тенис в Гърция

Тя победи с категоричното 6:0; 6:0 Мелис Расим

Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай (ВИДЕО)

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а

Гоф не остави шансове на Виктория Томова (ВИДЕО)

Американката победи нашата тенисистка с 1:6; 2:6 в Ухан