3. Дементиева обърна геройски Винъс Уилямс на старта в Доха

Дементиева обърна геройски Винъс Уилямс на старта в Доха

Рускинята с първа победа срещу Уилямс от 2004 г.

Елена Дементиева успя да победи американката Винъс Уилямс благодарение на забележителен обрат в първи мач от тъмночервената група в шампионския турнир на WTA в Доха. Битката се разви в три сета и завърши с резултат 3-6, 7-6 (8-6), 6-2.

Рускинята Дементиева трябваше да се изправи срещу една от най-неудобните си съпернички. Срещу Уилямс петата в света не бе печелила от 2004 г. насам. По-голямата от сестрите Уилямс обаче не може да намери добрата си форма от месец юли, откакто спечели тенис турнира в университета Станфърд.

Седемкратната победителка в турнири за „Големия шлем” допусна да загуби командната позиция, в която се намираше след първия сет, докато Дементиева успя да вземе оспорвания тайбрейк във втория сет и след това марширува през третия за да спечели мача за 2:41 часа.
Уилямс играеше убедително в първия сет, а след това дори поведе с 3-1 във втория. Дементиева отвърна на удара, но даде предпоследния гейм на американката, която след това трябваше да сервира за мача.

Олимпийската шампионка стисна зъби и вкара втория сет в тайбрейк, който приключи с двойна грешка на Уилямс. Стъписаната петкратна шампионка от „Уимбълдън” нямаше отговор за офанзивата на 28-годишната рускиня в последната част. Дементиева поведе неусетно с 4-0 и след две точки на опонентката си за 5-1 и 5-2 сложи край на спора.