3. Дементиева възстанови равенството между САЩ и Русия за „Фед Къп”

Дементиева възстанови равенството между САЩ и Русия за „Фед Къп”

Американките поведоха с победа на Мелани Оудин, но Матек-Сандс загуби срещу Дементиева

Елена Дементиева изравни резултата за Русия срещу САЩ в полуфиналите на турнира „Фед Къп”, побеждавайки представителката на домакините Бетани Матек-Сандс с 6-4, 6-3. След като Мелани Оудин изведе американките напред в резултата по-рано днес с успех срещу Ала Кудрявцева резултатът преди днешните решителни мачове е 1:1.

Дементиева проби сервиса на опонентката си пет пъти в хода на мача и предаде подаването си само един път. Победата дойде след час и 42 минути игра в Бирмингам.

Оудин взе далеч по-лесна победа над Кудравцева за малко под 78 минути с 6-3, 6-3.

По-късно днес на твърдите кортове ще бъде определен и първият финалист за „Фед Къп”. Рускните ще преследват поредния си финал в турнира. Дементиева излиза срещу Оудин, докато Кудравцева играе срещу Матек-Сандс.

В другия полуфинал Италия води комфортно с 2:0 победи над Чехия на клея в Рим.