3. Диа Евтимова бие в Гърция, а Виктория Томова печели в Египет

Диа Евтимова бие в Гърция, а Виктория Томова печели в Египет

В опит да се класира за четвъртфиналите Евтимова ще срещне щастливата губеща Никол Клерико или бившата №18 в света Ан Кремер

Диа Евтимова започна с победа участието си на турнира с награден фонд $50,000 в гръцката столица Атина, след като в среща от първи кръг отстрани с 6:4, 6:1 поставената под №7 аржентинка Мария Иригойен (№178 в ранглистата), съобщава „Тенискафе”.

В опит да се класира за четвъртфиналите 23-годишната българка ще срещне щастливата губеща от квалификациите Никол Клерико (Италия) или бившата №18 в света Ан Кремер (Люксембург).

Благодарение на преминаването на първи кръг Диа си осигури 10 точки, като по този начин защити 8-те от финала на турнира с награден фонд $10,000 в Добрич, спечелени през миналата година и ще добави нови две в актива за WTA ранглистата.

Виктория Томова също играе през тази седмица, но на турнир за девойки до 18 години в Египет. Жребият отреди Виктория да срещне поставената под №3 Джесика Рен, смятана за една от най-талантливите млади британски тенисистки, но това по никакъв начин не попречи на 15-годишната българка да стигне до победата след 5:7, 6:1, 6:0.

Това бе трета победа за Виктория в мачовете ѝ срещу Джесика Рен, като за последно двете играха миналата седмица, а резултатът бе 6:0, 6:3 в полза на Томова. Във втори кръг Томова ще срещне представителката на домакините Рана Шериф Ахмед, а мачът би трябвало да се играе във вторник, но резултатът все още не е ясен.

Медведев: Съчувствам на Синер