3. Диа изпусна осминафинал в Ещорил

Диа изпусна осминафинал в Ещорил

Българката Диа Евтимова отпадна в първия кръг на тенис турнира в Ещорил, Португалия, с награден фонд 220 000 долара. Втората ни ракета водеше със сет и пробив във втория, но отстъпи в крайна сметка на 81-ата в света испанка Аранча Пара Сантоня след 6-2, 2-6, 4-6 за един час и 50 минути игра.

Диа нанесе първа своя удар. Хасковлийката проби на 15 за 2:1 гейма. След това тя уверено затвърди брейка. Евтимова продължи с убедителните си изяви на корта и направи втори пробив за 5:2. След това националката сервираше за сета и спечели подаването си на нула! Така българката взе частта само за 28 минути.

Националката отново направи пробив за 2:1 и във втория сет. Тя стигна до брейк пойнт и изнервената Сантоня направи двойна грешка. За съжаление обаче испанката успя да върне пробива за 2:2. В шестия гейм Евтимова водеще с 40:15, но допусна втори брейк в сета и мача за 2:4. Така Аранча успя да изравни частите в край сметка.

В решителния трети сет българката имаше две точки за пробив, но не успя да ги реализира. Това стори обаче Сантоня, която дръпна с 2:0 гейма. Диа обаче не изпадна в униние и на свой ред направи брейк, при това на нула. Испанката пак проби и после затвърди за 4:1. След това 23-годишната хасковлийка взе подаването си и върна и втория брейк за 3:4, а после и изравни резултата. Но испанската тенисистка пак проби и после спечели срещата.

За първото си влизане в основната схема на турнир от WTA Диа Евтимова си заработи 16 точки за световната ранглиста, където е 275-а и 1247 евро от наградния фонд на състезанието в Ещорил.