3. Двама от Сливен ще играят на финала на ДП по тенис

Двама от Сливен ще играят на финала на ДП по тенис

За първи път в историята тенисисти от сливенски клуб ще играят един срещу друг на финал на Държавно първенство, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

В тазгодишното издание при 18-годишните юноши представителите на ТА “Спорт палас” Стефан Трифонов и Габриел Донев оформиха финалното каре.

В полуфиналите Трифонов се наложи над Пламен Милушев от Левски, а Донев отстрани Фердун Шевкедов от ТК “Локо 98”.

Финалът е утре от 10.00 часа в столицата.

В надпреварата на двойки Стефан Трифонов и Пламен Авуски заеха втората позиция, след като в заключителната среща отстъпиха на Пламен Милушев и Димитър Петров.

От утре тенис керванът се мести в Сливен, като до 12 юни ще се определят шампионите при юношите и девойките до 16 години. В квалификациите са записани 50 юноши и 30 девойки.

За първа година първенството се подпомага от машиностроителен завод и е първото у нас професионално състезание за тази възраст с голям награден фонд. Той е в рамките на 5000 лева за всички, класирали се до 3 място в надпреварата на сингъл /девойки и юноши/ и до второ място при двойките.

Григор Димитров остава десети в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отново е на десето място в световната ранглиста. Гришо има 3840 точки и е на 125 от деветия Каспер Рууд, като същевременно води с 220 точки пред номер 11 Алекс де Минор.

Теодора Найденова спечели турнир в Несебър

Теодора Найденова (ТК "Несебър 2015", Несебър) спечели титлата на сингъл при девойките на Държавен турнир до 18 години в Несебър, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара